Woda mineralna zamiast suplementów diety?

Najlepsza woda mineralna*

Już dostępna w marketach: Carrefour, Netto, Auchan

Więcej

Woda mineralna zamiast suplementów diety?

Polacy coraz częściej sięgają po suplementy diety, nie zdając sobie sprawy z tego, że może być nim również naturalna woda. Woda to niezbędny składnik pokarmowy, który odgrywa bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka. Dodaje energii, zapobiega chorobom, poprawia metabolizm, usuwa toksyny, chroni przed nowotworami, pomaga utrzymać ciążę.

Woda zamiast suplementów diety

Dieta przeciętnego Polaka nie zaspokaja w pełni zapotrzebowania na wapń i magnez. Niedobór możemy uzupełnić, pijąc wodę mineralną bogatą w te cenne pierwiastki. Dostarczany w wodzie magnez jest 30-krotnie łatwiej przyswajalny niż magnez pochodzący z żywności, co oznacza, że woda może być doskonałym źródłem magnezu, szczególnie woda Muszyńskie Zdrój, która posiada największą ilość minerałów wśród wód mineralnych dostępnych w sklepach. Jedna butelka wody pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na magnez (292,7 mg na litr wody), stając się idealnym transporterem składników odżywczych i tlenu, które są rozprowadzane w całym organizmie. Dzięki dużej zawartości biopierwiastków ta naturalna woda mineralna zalecana jest dla ludzi aktywnych, intensywnie pracujących.

Odpowiednia ilość magnezu w organizmie

Woda mineralna Muszyńskie Zdrój zapewnia odpowiednią ilość magnezu dla naszego organizmu, w związku z czym, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, zapewniając jednocześnie prawidłowe funkcjonowanie serca. Wspomaga działanie witaminy D i wapnia w celu utrzymania zdrowych kości i zmniejszenia ryzyka osteoporozy. Wzmacnia pracę układu nerwowego, łagodzi napięcia przedmiesiączkowe, poprawia wchłanianie potasu. Woda mineralna Muszyńskie Zdrój zapewnia równowagę między magnezem i wapniem, dzięki czemu mięśnie zachowują właściwe napięcie i moc.