Pij magnez, na pewno pójdzie na zdrowie!

Najlepsza woda mineralna*

Już dostępna w marketach: Carrefour, Netto, Auchan

Więcej

Pij magnez, na pewno pójdzie na zdrowie!

Całkowita zawartość magnezu w organizmie to maksymalnie 30 mg, zdecydowana większość znajduje się w kościach. Dobowe zapotrzebowanie na ten pierwiastek to 300 – 600 mg, ale w przypadku sportowców wzrasta ono aż do 500 – 1000 mg dziennie! Należy przy tym pamiętać, że jakakolwiek obróbka (gotowanie, konserwowanie, mrożenie) pokarmu obniża zawartość opisywanego składnika mineralnego nawet od 30 do 75%!
 

Źródła magnezu w pożywieniu

 
Oczywiście magnez można i powinno się dostarczać wraz z pożywieniem. Najbogatsze w niego są otręby pszenne, musli, kasza gryczana, płatki owsiane, brązowy ryż i kakao. Za bardzo dobre i świetnie przyswajalne źródło tego składnika posłużyć może jednak także woda mineralna. Występujący w tej przezroczystej cieczy magnez znajduje się w formie zjonizowanej, co oznacza, że jest przyswajalny łatwiej niż w innych produktach. Szczególnie istotne w kontekście wody mineralnej jest połączenie wymienionego pierwiastka z wapniem – ich kombinacja daje w efekcie tak zwaną twardą wodę.
 

Naturalna woda z wysoką zawartością magnezu

 
Zupełnie niesłusznie posiada ona negatywną reputację i bywa unikana. Łatwo można ją rozpoznać po tym, że wodorowęglany wapnia i magnezu przekształcają się w węglany i osadzają na ściankach naczyń w postaci – nazywanego kamieniem – białego osadu. Zjawisko jest w całości naturalne, zaś sam osad bezpieczny dla zdrowia i stanowi jedynie wyznacznik wysokiej zawartości tych pierwiastków przez wodę. To zaś jak najbardziej dobra wiadomość dla naszego zdrowia, ponieważ kombinacja wapnia i magnezu to jedna z najlepszych tarcz ochronnych przed zawałem dla naszego serca.
 
O jak wysokiej zawartości magnezu w liczbach mówimy, gdy podkreślamy, że jest go w wodzie dużo? Woda pita codziennie jest doskonałym dostarczycielem magnezu do naszego organizmu, jednak pod warunkiem, że nie zawiera go mniej niż 50 mg/l. W 1 litrze wody Muszyńskie Zdroje znajduje się aż 292.7 mg magnezu (84% zalecanej dziennej dawki). Warto zadbać o jego wysoką podaż w codziennej diecie, a zakup dobrej, bogatej w ten pierwiastek wody jest najlepszym zabezpieczeniem naszego zdrowia.